Kočičí svět online

Kočičí oči

Dokážou se přizpůsobit polednímu slunci a díky svým jedinečným očím mají kočky při špatných světelných poměrech mnohem lepší schopnost vidění, než jejich člověk nebo sousedovic pes.

I přesto, že mají takový dobrý zrak, tak se objevují u veterináře s očnímy problémy. Většinou jde o záněty spojivek nebo nějaké poranění rohovky. S trochou trpělivosti se dá většina z nich vyléčit.


Svítící oči....


Jistě jsme si všichni všimli v noci svítících kukadel... Kočka dokáže využít ten nejmenší zdroj světla a odraz je způsoben tím, že v zadní části oka se nachází jemná vrstva podobná folii, která se chová jako zrcadlo a vrací světlo zpátky k sítnici. Svítit je můžeme vidět pouze, pokud je v místnosti aspon malý zdroj světla, pokud ne, tak svítit očka neuvidíme a kočička se nemůže věnovat lovu ani svým nočním hrátkám.

Kočičí oči jsou skvěle přizpůsobeny pro noční vídění, ale jejich oko musí být také přizpůsobeno na silné sluneční světlo, aby se oko nepoškodilo. Proto se štěrbiny zúží a tak jsou oči chráněny před ostrým světlem.

 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.