Kočičí svět online

HOMEOPATIKA U ZVÍŘAT

Trocha historie:

Zakladatelem homeopatie je německý lékař Samuel Hahnemann (1755 – 1843). Jako první zdokumentoval a klinicky používal metodu vycházející z principu popsaného heslem jako „podobné se má léčit podobným". Toto je základní princip metody nazývané homeopatie. Hahnemann byl také prvním lékařem, který účinnost léků testoval na sobě samém a objevil přitom nový léčebný princip. Při testování na sobě zjistil, že jedy u zdravého člověka vyvolávají určité příznaky již známých nemocí a jejich malé dávky, homeopaticky upravené, nemocné těchto potíží naopak zbavují. Je to podobný princip jako u očkování, kdy oslabené infekční dávky vyvolají v těle obrannou odezvu a stimulují imunitní systém.

 

Principy homeopatického léčení zvířat jsou shodné s principy homeopatického léčení lidí. Platí zde stejné zákony a používají se stejné léky. Rozdílem je cesta ke získání informací o pacientovi. Tyto informace musí zprostředkovat majitel zvířátka a toto je také klíčové pro posouzení jeho stavu (povaha zvířete, jeho běžné chování, odchylky a změny atd.). Nedílnou součástí práce homeopata je samozřejmě i pozorování a vnímání zvířete, ale v domácím nebo neutrálním prostředí se nejlépe pozná co klientovi opravdu je.

 

Homeopatika léčí:

-chronicky neléčitelné stavy,

-poruchy chování,

-a také případy, kdy nelze pro nežádoucí vedlejší účinky použít chemícká léčiva.

 

Homeopatika neobsahují nic chemického, co by vašemu zvířecímu miláčkovi mohlo ublížit. Těmito léky leze také léčit epileptické záchvaty, na rozdíl od chemických léčiv, které postupem času ničí orgány zvířete.

Bohužel v České Republice je tento druh léčiv na okraji zájmu jak u veterinářů, tak u majitelů zvířat.

 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.