Kočičí svět online

Cukrovka

Cukrovka

    Stéjně jako u lidí, tak se cukrovka v poslední době stále častěji objevuje u kočičích mazlíčků. Zvířata, která onemocní mají v krvi vysokou hladinu cukru, který se vylučuje močením, proto mazlíček často pije, ztrácí na váze i přesto, že přijímá potravu normálně.
    Potravou, kterou příjme se cukr nahromadí v krvi, takto se děje při nedostatku inzulínu. Zmíněná bílkovina cukr udržuje v optimální hladině. Lze jí podávat jedině injekčně, nemůže být ve formě tablet, protože žaludeční kyseliny by bílkovinu strávily a byla by neúčinná.
Injekce se obvykle podává jednou až dvakrát denně. Váš veterinář Vám přesně vysvětlí jak inzulín podat. Dodržujte podávání injekce každý den ve stejnou dobu. Pokud zanedbáte léčbu, můžete o svého miláčka přijít.

    Ale pozor, jako je hromadění cukru v krvi, tak se vyskytuje i další stav této nemoci a to nedostatek cukru. Její příznaky jsou zmatek, chvění, křeče, záchvaty, ale také koma. Jestliže je léčba zanedbaná dochází k vážnému poškození mozku. Při výskytu těchto příznaku kontaktujte svého vetrináře.

 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.