Kočičí svět online

Kočičí rivalita

Kočičí rivalita

    Po přivezení bílo-černého klubíčka jsme měli ohromnou radost, že Miki bude mít kočičího kamaráda. Když jsme doma položili přepravku na zem, tak vše vypadalo nadějně. Kocourci se přes mřížku očuchávali a mazlili se spolu, ale bohužel po chvíli se stal opak pravdou. Asmárek jakmile vylezl z přepravky, tak začal boj. Mikeš si uvědomil, že to není jen tak nějaký návštěvník, který po hodině odejde, ale bude na jeho území už na pořád.
    Po vylezení z přepravky si to Asmárek okamžitě namířil ke škrabadlu a na něm hupnul do boudy. Museli jsme jej z ní dolovat, abychom se později nedivili, když najdeme nějaký nevoňavý dáreček. Po ukázce našeho bytu, který kocourka vůbec nezajímal, se zase upaloval schovat.
Na druhý den už to bylo o něco lepší, při každém našem pohybu se už tolik neschovával, ale jakmile se pohnul Mikeš, tak pelašil co mu nožky stačily. Miki na něj útočil, syčel, packou ho bil a neustále za ním chodil. Vůbec jsme se tomu nedivili, nám by také vadilo mít zde cizince.     Atmosféra den co den houstla, začali jsme mít strach, že Asmar bude muset z domu pryč. Už se nebál zautočit na zlého černého kocoura, ani se nebál jeho zlého syčení. Jelikož je Asmar o dost větší než Mikin, tak měl při bitce docela nevýhodu. Pár dnů byly bitky a vzájemné syčení na denním pořádku. Abychom se vyhnuli nočnímu řádění dvou nesnášejícíh se koček, vzali jsme našeho nového cizince spát k nám do postele pod peřinu. Zřejmě to pomohlo, kocourek už se nás nebál, měli jsme velkou radost. Sice si v noci lehal za hlavu a snažil se nám jí umýt a obličej jsme asi také měli špinavý.
Když náhle zhruba po týdnu začala změna k lepšímu. Kočky si spolu nenápadně začaly hrát, ale bylo vidět, že oba byli ve střehu. Už nechodili dokola jako dva lvi bijící se o jídlo. Po čtrnácti dnech spolu začali ležet v pelíšku, pili oba najednou, navzájem se oblizovali.
    Dnes se oba od sebe učí navzájem. Asmárek si chodí do misečky s vodou umývat obě přední pacinky, samozřejmě Mikeš se snaží o to samé. Náš černoušek zase ukazoval nováčkovi jak ukusovat kytky ... to jsme jim okamžitě zatrhli a odnaučili je tomu, koupě nové malé kytičky, kterou mají na škrabadle pomohla k tomu, aby oba pochopili, že jen tohle mohou okusovat.
 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.