Kočičí svět online

Pád z okna

  

Po měsíci nám připadalo jako by u nás byl Mikešek už nějaký ten pátek. Moc dobře víme, že kočka má svůj vlastní rozum, a když nechce něčemu rozumět, něco pochopit, tak tomu tak nebude. Samozřéjmě, že se tak stalo... neustálé okusování, ožužlávání těch nejdražších kytek, o ty ostatní nejevil zájem, schovávání věcí a lezení na okenní parapety z venkovní strany.

    Jedné horké letní noci, kdy se bez otevřeného okna nedá spát, Mikiho napadlo jít si schrupnout na parapet a omrknout noční situaci venku. Když náhle přítel slyší nepřetržité škrábání o plech a mňaukot. Já spala jako zabitá a krom jeho leknutí a běhání po bytě, jsem nic jiného neslyšela. Ozvaly se ty tři hrozné slova: ,,Mikin tu není!“. Okamžitě vyběhl na balkon a hned vše bylo jasné. Srdce rvoucí mňaučení se nedalo přeslechnout, tak jsme přesně věděli, kdo to je. Můj miláček nahodil kalhoty, triko takovou neuvěřitelnou rychlostí a běžel zachránit našeho malého mazla. Šťastné nalezení by se neobešlo bez rizika, kdy se z keřů vynořila další černá kočka. Zřejmě jí přilákal Mikiho brek. Přítel byl při spatření dvou černých koček zmatený, která z nich je vůbec naše. Bojící se kocour, lepící se na zeď domu se strachem v očích byl sto procentně náš.

    Po příchodu domů, nastala kontrola, zda je Mikeš v pořádku. Nepajdal, na ohmatávání nijak nereagoval, bylo vše O.K.. Spadl nám kámen ze srdce, že se mu nic nestalo, nebo nedej Bůh, že se nezaběhl někam do keřů.

    Od doby pádu už uběhl nějaký ten pátek, Mikeš se poučil a ven kouká jen přes sklo, nebo přes rákos omotaný na zábradlí.

 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.