Kočičí svět online

Popis plemen

Bristká modrá

Histroie:
Modrá britská krátkosrstá kočka byla vyšlechtěna na konci 19. století v Anglii.Tato kočka je obecně impozantním zjevem, pro který se již v minulém století stala velice oblíbenou. Zpočátku byly do chovu britských krátkosrstých koček často zakřižovány perské kočky, aby byla osvěžena krev a upevněna barva očí a typ. Proto se dodnes stává, že se v krátkosrstém vrhu objeví dlouhosrsté koťátko.

Temperament:
Je to velmi milá kočka s bystrými smysly, vynikající společnice a důvěrná přítelkyně. Někteří chovatelé říkají, že přímo touží po klidném životě.
Srst: Sněhově bílá barva na zádech přechází do modré, stejného zbarvení jsou i značky, avšak světlejší. Značky jsou rozmístěné stejně, jako u předcházejícího plemene, avšak stejného modravého nádechu.

Popis:
Britská kočka patří do skupiny koček s krátkou srstí. Je to středně velká až velká kočka. Tělo je svalnaté, podsadité, s širokou hrudí.

Srst:
Krátká a hustá s dobře vyvinutou podsadou.

Hlava:
Kulatá, masivní se širokou lebkou.

Nos:
Krátký a široký, rovný s lehkým prohnutím. Brada je silná.

Uši:
Malé lehce zakulacené, široko od sebe posazené.

Oči:
Velké, kulaté, mají jasně oranžovou nebo měděnou barvu, ale také modrou /colour point- kočky se siamským zbarvením srsti/ a nebo zelenou /činčila,stříbřitá s kresbou. Jasné, živé, svítící, modré barvy.
 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.