Kočičí svět online

RADY A TIPY

Cestování:
    Kočky nesnášejí cestování autem. Pokud máte možnost, aby byla kočička po celou dobu v přepravce, tak jí tam nechejte, ale jen, když jedete na kratší vzdálenost. Jestli jezdíte na dlouhé tůry, pořiďte pro ní speciální postroj pro jízdu v autě. Umožněte jí přístup na wc a také jí při cestě dejte min. jednou napít.

Dědičná onemocnění:
HCM =choroba při které je levá srdeční komora větší a silnější než obvykle, a proto nemůže
            srdíčko normálně fungovat
            Většinou se projevuje v dospělosti koček. Ze začátku se projevy choroby mohou lehce přehlednout, později však může dojít k ochrnutí nohou, nebo rychlejšímu tlukotu srdce
PKD = onemocnění ledvin, tvoří se v nich cysta a může dojít až k jejích selhání.
             Objevuje se již u malých koťat a postupem se zvětšuje a zvětšuje se také jejich počet
PL = dědičná vada onemocnění koleních kloubů.Koupání:

    Kočku nekoupeme moc často, hlevně né malé koťátka, která by mohla prochladnout.
Tak jdeme na to: Do vany nebo sprchového koutu napusťte na dno vodu, zhruba 10-15 cm. Vodu smíchejte s šamponem pro kočky, a Vašeho mazlíčka do ní postavte. Pořádně ho prolijte vodou s šamponem a jemně mu ho vmasírujte do srsti. Hlavičku jim jemněte otřete hadříkem nebo vlhkou rukou, tak aby jim šampon nenatekl do očí nebo uší. Opláchněte kočku čistou teplou vodou, ale dejte zase pozor na uši a oči.
    Poté kočičku vysušte a udržujte jí v teple.Okusování kytek:

    Jistě se většina z nás setkala s tím, že jsme doma našli okousanou kytku. To je nevýhoda mňoukacích miláčků, že se chodí napapat všeho co je zelené.
Doporučuji , aby jste jim zaseli do květináče nebo na buničitou vatu pšenici. Našemu Mikešovi, ale bohužel pšenice nevyhovovala a chodil okolo ní velkým obloukem. Pokud to bude takto dělat i váš mazel, tak doporučuji koupit okrasnou trávu na venkovní prostory a nechat jí zasazenou v květináči, postavit jí ke škrabadlu, nebo někam, kde kočička často chodí, aby si toho vůbec všimla. Když se takto zadaří, že bude chodit ožužlávat jí, podaří se vám mazlíčka odnaučit chodit na ostatní kytky. Bude vědět, že tuhle kytku má povolenou.

Jak dát kočce tabletku:

    Vemte co největší osušku a položte si jí na zem. Kočičku položte na osušku bříškem vzhůru, přimáčkněte jí nožky co nejvíce k tělu a zabalte jí do osušky. Teď máte jistotu, že Vás nepoškrábe.
Vezměte si jí do náručí a její hlavu si položte na loket, druhou rukou jí stiskněte čelistní klouby a dejte jí na jazyk prášek. Přidržujte jí tlamičku a hlaďte po krčku .... jako když krmili
husy . Po chvíli je po celém boji.

 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.