Kočičí svět online

Když kočka kouše

Když kočka kouše


Koupili jste si koťátko, nebo jej našli na ulici, či Vám ho daroval známý?

Přivedli jste si mazlíčka domů, který je pro Vás teď ten nejkrásnější, nejroztomilejší broučínek na světě a nezkřivili by jste mu jediný chloupek? Jenže opak je realitou a z milé kočičky se vyklube pěkný kousající tygr, který hledá příležitost jak Vás škrábnout, kousnout a nebo jen Vám uškodit... třeba načůrat do čerstvě vypraného prádla, nechat dáreček před dveřmi nebo na posteli. Každou noc skoro nezamhouříte oči, páč Mikeš nebo Micka mají nejvíce energie právě v tuto dobu.

Ptáte se veterináře, ale ten Vás ujistí, že Micka je zdravá jako rybka, přátele po první návštěvě usoudí, že právě s Vámi budou raději chodit na kafe do kavárny, protože mají na delší dobu tetování na ruce. U veterináře si říkáte proč právě Vy? Proč právě Vaše kočička v přepravce skotačí a řve jako by jí na nože brali? Proč nemáte zrovna to koťe naproti Vás, které klidně sedí na klíně a mazlí se se svým dvounožcem?

Ale vy stále doufáte v lepší časy, a tak se nebojte ďáblíka vytahat za kůži na krku, zvýšit na něj hlas, používat gesta, a nebo ho jednoduše plácnou přes zadek. Plácejte novinami, né rukou.. kočka by si při hlazení mohla myslet, že jí chcete uhodit a utekla by. Přeci jen tyto metody používala i máma, když měla svých rozdivočelých potomků dost. Teď jste jeho mámou vy!

Blíží se k vám s tím jejím šibalským pohledem a v duchu si myslí: ,, teď tě kousnu!“. Při tomhle souboji Ferda nebo Micka snadno zjistí, že jí Vaše prsty nevoní, když ucítí chuť kyselého citronu, pomeranče, jednoduše čehokoliv co té potvoře nechutná a nevoní.
A tak čas letí, sledujete Micinu jak roste, sílí a dostává rozum. Nejhorší časy jsou snad za Vámi, i když to občas ujede a nějaké to kousnutí, škrábnutí se najde. Ale vy jste to věděli, že se ta láska vrátí... puberta je za námi! Zvládli jsme to.

Skutečnost může být jiná, tento text je psán pro zasmání a hlavně nás inspirovala kamarádka, která toto terno má doma, že Sabi? Ale pár rad, které se Vám určitě hodí se najde, a tak se nebojte jí to pořádně ukázat, kdo je tady pánem. Přejeme hodně zdaru
 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.