Kočičí svět online

Začínáme vystavovat

    Pokud se chystáte poprvé vystavovat musíte být členem v jedné z organizací koček v ČR. Jakmile jste členem můžete si na internetu nebo u dané organizace zjistit propozice na výstavu, kdy a kde se výstava koná, jaké je povinné očkování a nebo si také opatřit přihlášku.
Očkování je důležité, jinak můžeme ohrozit zdraví svého mazlíčka nebo ostatních kočičích mazličků.

    V den výstavy se musíte dostavit zhruba mezi 7-9 hodinou, v téhle době dochází k přejímce, kdy Vaše kočička podstoupí prohlídnutí zda je v pořádku. U přihlašovacího stolu nahlásíte své jméno a pokud jste ještě nezaplatili klecné uděláte to na místě. Obdržíte číslo pro svoji kočičku, ted už se nebude volat podle jména, ale má pouze číslo, to také bude umístěno na vaší kleci. Nezapomeňte pro svou kočičku ušít záclonky a přichystat jí nějaký pelíšek. Vše umístíte do klece spolu s vodou, záchůdek můžete také vložít do klícky, nebo ho mít jednoduše pod klecí. Váš kočičí miláček bude z takového šumu a cizího prostředí vyplašený, dejte jí najevo, že tam jste s ní.

    A jsme u volání čísel, které se během dne z mikrofonu ozývají. Jakmile uslyšíte to Své, vemte kočičku a jděte k určenému posuzovateli. Posuzovatel posoudí stavbu těla, velikost očí, uší, ocásku. Koukne na celkový vzhled a vypíše posudek. Jestliže jsou ve Vaší kategorii konkurenti zavolá si Vás později a vyhodnotí, která se mu líbí nejvíce. Pokud získáte první místo právě Vy, získáváte nominaci BIS. V případě, že posuzovatel neshledá s Vaši kočkou při výběru do nominace žádný problém a nebudete první, obdržíte na konci výstavního dne diplom, posudek a v některých případech také kokardu. (mašle, které uvidíte vyvěšené v klecích koček).
 

    Kočičky zavřené celý den v klecích na vystavě může působit jako týraní. Ale věřte, že tomu tak není. Chovatelé své miláčky milují a mají tu nejlepší péči.

 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.