Kočičí svět online

Značkování

Při značení svého teritoria kočky používají moč a výkaly. Tímto způsobem podávají informace ostatním kočkám o svém pohlaví, věku, zdravotním stavu a upozorňují, aby se nepřibližovaly. Současně je uklidňuje, když jsou obklopeny svým vlastním pachem.
    Když kočka značkuje močí, nepřikrčí se jako při normálním močení. Značkující kočka stojí odvrácená od předmětu, který značkuje a vystříkne směrem dozadu několik kapek moči.    
    (Neznamenáto, že Váš mazlíček počůrá drahý koberec nebo vám dokonce nechá dáreček v posteli) = pokud tohle začne dělat, znamená to, že je nespokojená se svou toaletou. Můžete ji mít jen nevhodně umístěnou. Kočky mají rady čistá a klidná místa, kde mohou vykonat bez rušení svou potřebu. Nebo Vás také mohou upozorňovat na to, že jim nevyhovuje podestýlka...
    Potrestáním nebo křikem za značkování může situaci ještě zhoršit. Možnou příčinou může být nový přírustek do rodiny = novorozeně, kočka, koťátko, pejsek = tohle může kočku vyvést z rovnováhy, aby jste ji uklidnili ukažte ji, že ona pořád je a zůstane vašim miláčkem, že jí máte stále rádi. Vymezte jí nějaké místečko, které bude jen její, kde se bude moci před novým vetřelcem ukrýt.
Značkování také začíná u většiny dospívajících koček cca kolem 1 roku.  Pomocí je kastrace, nebo nalezení nějakého způsobu jak jí to odnaučit.
 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.