Kočičí svět online

TURECKÁ ANGORA

    Je plemeno polodlouhosrstých koček. Podle dostupných údajů jde o zřejmě nejstarší plemeno na světě. Toto plemeno vzniklo na území Malé Asie.

    Jméno Turecká Angora získala podle města Angora (Anara). Město zahrnuje několik velkých různých plemen.

Jsou to kočky velmi inteligentní, mají jemný a přítulný charakter. Jsou bystré, vnímavé, rychle chápající, velice rády se učí něčemu novému a také jsou velmi hravé. Jsou to velmi živá plemena a úplně nejraději se pohybují ve vyšších svérách bytu. Když mají možnost vylezou na lednici, kuchyňskou linku a nejvýše přidělané police na stěnách. Jejich oči, které jsou postaveny dosti blízko u sebe Vás naprosto okouzlí. Huňatý, dlouhý ocas postavený při chůzi elegantně nahoru nemá jedinou chybičku. Jejich pevné, svalnaté, ale přitom pružné tělo se snaží vlést do co nejmenších prostor, které si najdou. Turecké angory jsou zkoumavé a zvědavé.

 

A ted trochu odborněji:

Srst:

Je středně dlouhá, jemná, hedvábná, měkká na pohmat, přiléhající k tělu. Na krku a plecích je delší a vytváří límec. Na břiše může být volnější. Pod srstí je slabé, zvláště na zádech. Nejčastěji jsou vidět kočky bílých barev. Dnes se chová ve všech možných přírodních barvách.

Hlava:

Je krátká, široká, má tvar  dolů zašpičatělého trojúhelníku. Podbradek je zakulacený.

Nos:

Je střední, poněkud sražený a růžový.

Uši:

Jsou silné, relativně krátké, vertikálně nasazené, zašpičatělé na koncích, trochu spuštěné. Ušní dutiny jsou uvnitř pokryty chmýřím srsti.

Oči:

Velké, oválné, nepatrně kose posazené, zřetelné. Podle očí bílé angorské kočky se rozdělují do čtyř druhů: žlutavé, zelené, modré, různobarevné oči. Ruské angory mají oči hlavně zelené – což je vzácné v jiných zemích.

Tělo:

Delší, obratné, elegantní, úměrné postavy, vypadajcí velice silné. Zadní část je poněkud nadzdvižená. Krk je středně dlouhý, urostlý a silný. Hrudník i plece jsou dobře vyvinuté. Záda jsou svalnatá, břicho je široké a pevné. Nohy jsou dlouhé, pevné s nádhernými kulatými tlapami – zadní jsou delší než přední. Mezi prsty tlapek má chomáčky ,,vlasů“

Ocas:

Má dlouhý, široký u základu a zužující se ke konci. Po celé délce je pokryt dlouhou srstí. Je zvednut vzhůru, nad tělem a při rychlém pohybu se může dotýkat hlavy.

 

 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.