Kočičí svět online

ÚVOD

Turecká angora

Polodlouhosrsté plemeno středně velkých koček

Srst:

Je středně dlouhá, jemná, hedvábná, měkká na pohmat, přiléhající k tělu. Na krku a plecích je delší a vytváří límec. Na břiše může být volnější. Pod srstí je slabé, zvláště na zádech. Nejčastěji jsou vidět kočky bílých barev. Dnes se chová ve všech možných přírodních barvách.

Hlava:

Je krátká, široká, má tvar  dolů zašpičatělého trojúhelníku. Podbradek je zakulacený.

Nos:

Je střední, poněkud sražený a růžový.

Uši:

Jsou silné, relativně krátké, vertikálně nasazené, zašpičatělé na koncích, trochu spuštěné. Ušní dutiny jsou uvnitř pokryty chmýřím srsti.

Oči:

Velké, oválné, nepatrně kose posazené, zřetelné. Podle očí bílé angorské kočky se rozdělují do čtyř druhů: žlutavé, zelené, modré, různobarevné oči. Ruské angory mají oči hlavně zelené – což je vzácné v jiných zemích.

Tělo:

Delší, obratné, elegantní, úměrné postavy, vypadajcí velice silné. Zadní část je poněkud nadzdvižená. Krk je středně dlouhý, urostlý a silný. Hrudník i plece jsou dobře vyvinuté. Záda jsou svalnatá, břicho je široké a pevné. Nohy jsou dlouhé, pevné s nádhernými kulatými tlapami – zadní jsou delší než přední. Mezi prsty tlapek má chomáčky ,,vlasů“

Ocas:

Má dlouhý, široký u základu a zužující se ke konci. Po celé délce je pokryt dlouhou srstí. Je zvednut vzhůru, nad tělem a při rychlém pohybu se může dotýkat hlavy.

 
(c) 2009 - L&P design. Všechna práva vyhrazena.